National Swimming League Final Results

By Rachel Kerridge

17th December 2008

National Swimming League Final
13th December 2008

1 Ladies Open 100m Ind medley Isabella Thompson 1:12:27
2 Mens Open 100m Ind medley Tomas Cerny 1:04:82
3 Girls 9-11 yrs 4x50 freestyle Relay R. Bailey/ L. Schmitt /E. Williams/ R. Burton 2:31:50
4 Boys 9-11 yrs 4x50 freestyle Relay T. Cressy / A. Patil / F. Kerridge-Kelly/ D. Mills 2:25:03
5 Girls 13/U 4x50 medley Relay A. Holt / M. Rose / S Lankford / S. Auker 2:22:56
6 Boys 13/U 4x50 medley Relay P. Rees / J. Gambie / H. Laing / W. Laing 2:20:75
7 Girls 15/U 4x50 freestyle Relay G. Roughsedge/ / K. Benstead / C. Begg / Z. Othieno 1:58:57
8 Boys 15/U 4x50 freestyle Relay S. Love / P. Rees / S. Shawcross / A. Garner 1:54:98
9 Ladies Open 4x50 Medley Relay G. Roughsedge/ / K. Benstead / C. Begg / I. Thomson 2:13:31
10 Mens Open 4x50 Medley Relay V. Stein / L. Westwood / T. Cerny / T. Shipton / 1:52:14
11 Girls 10-11 yrs 50m Backstroke Ryanne Bailey 43:31
12 Boys 10-11 yrs 50m Backstroke Felix Kerridge-Kelly 42:15
13 Girls 13U 100m Breaststroke Millie Rose 1:27:09
14 Boys 13U 100m Breaststroke Jason Gambie 1:26:17
15 Girls 15U 100m Backstroke Georgina Roughsedge 1:13:12
16 Boys 15U 100m Backstroke Alex Garner 1:11:94
17 Ladies open 100m Butterfly Isabella Thomson 1:09:51
18 Mens Open 100m Butterfly Tomas Cerny 1:08:00
19 Girls 10-11 yrs 50m Butterfly Ryanne Bailey 46:92
20 Boys 10-11 yrs 50m Butterfly Daniel Mills 39:16
21 Girls 13U 100m Backstroke Alex Holt 1:20:68
22 Boys 13U 100m Backstroke Peter Rees 1:16:37
23 Girls 15U 100m Butterfly C. Begg 1:12:70
24 Boys 15U 100m Butterfly Stephen Shawcross 1:11:71
25 Ladies open 100m Backstroke Georgina Roughsedge 1:13:27
26 Mens open 100m Backstroke Viktor Stein 1:00:80
27 Girls 10-11 Yrs 50m Breastroke Rebecca Burton 51:60
28 Boys 10-11 Yrs 50m Breastroke Thomas Cressy 47:40
29 Girls 13U 100m Butterfly Sophie Lankford 1:24:59
30 Boys 13U 100m Butterfly Jason Gambie 1:17:90
31 Girls 15U 100m Freestyle Zoe Othieno 1:03:38
32 Boys15U 100m Freestyle Sam Love 1:01:55
33 Ladies open 100m Breastroke Isabella Thomson 1:21:08
34 Mens open 100m Breastroke Luke Westwood 1:08:80
35 Girls 10-11 yrs 50m Freestyle Eve Williams 37:37
36 Boys 10-11 yrs 50m Freestyle Daniel Mills 34:41
37 Girls 13U 100m Freestyle Millie Rose 1:07:88
38 Boys 13U 100m Freestyle Peter Rees 1:04:23
39 Girls 15U 100m Breastroke Kirsty Benstead 1:26:77
40 Boys 15U 100m Breastroke Sam Love 1:22:30
41 Ladies open 100m Freestyle Zoe Othieno 1:03:78
42 Mens open 100m Freestyle Luke Westwood 56:40
43 Girls 9-11 yrs Medley Relay R. Bailey/ R. Burton / L. Schmitt /E. Williams 3:07:06
44 Boys 9-11 yrs Medley Relay F. Kerridge-Kelly/ T. Cressy / D. Mills / A. Patil 2:45:61
45 Girls 13/U 4x50 Freestyle Relay M. Rose / S. Auker / A. Holt / S Lankford 2:10:39
46 Boys 13/U 4x50 Freestyle Relay W. Laing / J. Gambie / H. Laing / P. Rees 2:02:63
47 Ladies 15/U 4x50 Medley Relay M. Rose / K. Benstead / C. Begg / S. Auker 2:19:96
48 Boys 15/U 4x50 Medley Relay A. Garner / S. Love / S. Shawcross / W. Laing 2:10:47
49 Ladies open 4x50 Freestyle Relay I. Thomson / C. Begg / Z. Othieno / G. Roughsedge 1:54:34
50 Mens open 4x50 Freestyle Relay V. Stein / T. Cerny / T. Shipton / L. Westwood 1:41:33



Back to reports list